Arrangementsansvarlig : NCE Heidner Biocluster
1. desember 2021
Microsoft Teams 10:00-11:00
Vi inviterer medlemmer i NCE Heidner Biocluster til gratis webinar om bærekraftskrav fra EU.
Green Deal er EUs plan for å gjøre Europa klimanøytralt innen 2050. En rekke virkemidler tas i bruk for å nå ambisjonene, blant annet den etter hvert mye omtalte EU-taksonomien som også norske bedrifter omfattes av. I første omgang er det de store selskapene som det stilles direkte krav til, men også små- og mellomstore bedrifter merker allerede nå ringvirkningene i form av krav og forventinger til f.eks. taksonomi-tilpasning fra kunder, bank og investorer.
Så hvilke endringer og krav er det egentlig som kommer til bedriftene? Når kommer de? Og hvilke grep er det lurt å ta nå?
Til å svare på dette har vi invitert Frank Dahl, som er Senior Manager i Deloitte, og har mer enn 25 års erfaring fra selskapets tjenester innen bærekraft.
Deltakere kan gjerne sende inn spørsmål i forkant av webinaret.
Påmeldingsfristen for dette webinaret er utløpt, og du kan dessverre ikke melde deg på.
Forberedt er en serie korte og konsise foredrag rettet mot ledere og nøkkelpersoner som ønsker å være «forberedt» på endringene som følger med samfunnets økte fokus på klima og bærekraft. Forberedt-webinarene arrangeres den første onsdagen i hver måned.
Spørsmål? Ta gjerne kontakt med Brit Rønning Johansen, prosjektleder innovasjon og bærekraft.
29. september 2023 Hos Norsvin og Geno i Teglgården, Storhamargata 42 på Hamar
08:00-10:00
17.-18. oktober
Se program31. oktober 2023 Biohus, Holsetgata 22, 2317 Hamar
09:00-15:00
Hold deg oppdatert på aktiviteter i klynga.
2020 © NCE Heidner Biocluster | Dette nettstedet bruker cookies. Se vår personvernerklæring | Utviklet av Dialecta kommunikasjon AS