Nytt genteknologiregelverk på trappene

Arrangementsansvarlig : NCE Heidner Biocluster

Nytt genteknologiregelverk på trappene

24. august 2023

Digitalt/Microsoft Teams 09:30-11:00

Påmelding

Åpent digitalt infomøte om Genteknologiutvalgets NOU samt EUs forslag til nytt regelverk for genredigerte planter.

Genteknologi er i rask utvikling og kan få stor betydning for en rekke sektorer, særlig innen matproduksjon, medisin og industri. Særlig teknologier som genredigering/CRISPR har aktualisert spørsmålet om hvilke regler og politikk som best tilrettelegger for samfunnsnyttig og bærekraftig innovasjon. Like før sommeren la Genteknologiutvalget (NOU) frem sine anbefalinger og like etter publiserte EU-kommisjonen forslag til nytt regelverk for genredigerte planter som også får betydning for Norge. 

I dette åpne digitale møtet får du et sammendrag av hva Genteknologiutvalgets flertall og mindretall har anbefalt samt en kort orientering om EU-kommisjonens lovforslag og de videre politiske prosessene. Det blir også mulighet for å stille spørsmål. Møtet er åpent for alle.

Agenda:

Meld deg på her

Vennligst velg et gyldig skjema
Kommende arrangementer
Utforsk potensialet med AI: Velkommen til inspirerende fagdag med veiledet workshop i anvendt AI 4. mars
Utforsk potensialet med AI: Velkommen til inspirerende fagdag med veiledet workshop i anvendt AI 4. mars

04. mars 2025 "Skram", Litteraturhuset i Oslo (Wergelandsveien 29, 0167 Oslo)
09:30-15:00

Se program

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Hold deg oppdatert på aktiviteter i klynga.

NCE Heidner Biocluster

NCE Heidner Biocluster
Holsetgata 22
2317 Hamar
post@heidner.no

Innlandet Fylkeskommune Innovasjon Norge Cluster management

Fasilitator

Klosser Innovasjon

2020 © NCE Heidner Biocluster | Dette nettstedet bruker cookies. Se vår personvernerklæring | Utviklet av Dialecta kommunikasjon AS