Heidner Match: Mer bærekraftig fôr til husdyr og fisk – fra idé til marked

Arrangementsansvarlig : NCE Heidner Biocluster

Heidner Match: Mer bærekraftig fôr til husdyr og fisk – fra idé til marked

19. januar 2022

Microsoft Teams 13:00-14:15

Påmelding

Delta på Heidner Match – uformelle og effektive matchmaking webmøter for prosjektsøknader blant medlemmene i NCE Heidner Biocluster. Denne gangen kjører vi en utvidet utgave som inkluderer klyngene som er med i «Land møter hav»-samarbeidet – NCE Seafood Innovation, NCE Blue Legasea og Biotech North.

Utlysningen som er tema denne gangen er «Mer bærekraftig fôr til husdyr og fisk – fra idé til marked» https://www.forskningsradet.no/utlysninger/2022/mer-berekraftig-for-husdyr-fisk/#sub69691

Formålet med utlysningen er å bidra til å akselerere utviklingen av bærekraftig fôr til husdyr og fisk. Bedrifter kan søke om midler til prosjekter med en realistisk plan for å bringe innovative løsninger fra idé og ut i markedet. Utlysningen er et samarbeid mellom Forskningsrådet, Innovasjon Norge, Siva og Enova, og har søknadsfrist 16. mars.

Fra Forskningsrådet stiller utlysningskontakt Marit Heller for å fortelle mer om ordningen.

Vi benytter også anledningen til å presentere vår nye prosjektutvikler for «Land møter hav», Elise Sæle Dahle. Hun jobber for alle fire klyngene, og kan bistå i prosjektutviklingen.

Heidner Match

Heidner Match er matchmaking-møter for klyngens medlemmer. Møtene arrangeres i forbindelse med aktuelle utlysninger av forskningsmidler (EU, Norges Forskningsråd, RFFI, Innovasjon Norge oa.), eller på vegne av medlemmer som søker prosjektpartnere til FoU- eller innovasjonsprosjekter.

Land møter hav

Har som mål å få til bærekraftig innovasjon på tvers av blå og grønn sektor. Prosjektutvikling for produksjon av bærekraftige mat- og fôringredienser er et av satsningsområdene for prosjektet.

Meld deg på til linn@nullklosser.no

Påmelding kreves for å motta Teams-link. Frist 18. januar.


Har du spørsmål? Kontakt gjerne prosjektutvikler Elise Sæle Dahle.

Kommende arrangementer
AgriFoodTech Norway med matsikkerhet på agendaen under Arendalsuka
AgriFoodTech Norway med matsikkerhet på agendaen under Arendalsuka

11. august 2025 Grandgården i Arendal
11:00-14:00

Se program
Standardisering og datainteroperabilitet for effektiv datadeling og verdiskaping
Fotokred_hvit Junior - stock.adobe.com
Standardisering og datainteroperabilitet for effektiv datadeling og verdiskaping

17. september 2025 Webinar
13:00-14:00

Se program

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Hold deg oppdatert på aktiviteter i klynga.

NCE Heidner Biocluster

NCE Heidner Biocluster
Holsetgata 22
2317 Hamar
post@heidner.no

Innlandet Fylkeskommune Innovasjon Norge Cluster management

Fasilitator

Klosser Innovasjon

2020 © NCE Heidner Biocluster | Dette nettstedet bruker cookies. Se vår personvernerklæring | Utviklet av Dialecta kommunikasjon AS