Digitalt seminar – sirkulære industrimuligheter i Innlandet

Arrangementsansvarlig : Biovalley, NCE Heidner Biocluster og Norwegian Wood Cluster

Digitalt seminar – sirkulære industrimuligheter i Innlandet

3. juni 2021

Arrangementet streames på Facebook 09:00-11:00

Påmelding

Oljeøkonomien kan ikke lenger bære den norske velferdsstaten. Fremtidens industri og næringsliv vil være basert på fornybare innsatsfaktorer i sirkulære systemer. Mye av svaret ligger i norsk natur gjennom bioøkonomi. Bioøkonomi er ikke bare en mulighet for Norge, det er en forutsetning for fremtidig utvikling.  

Innlandet har de naturgitte forutsetningene for å være kraftsenteret for bioøkonomi. Der datateknologi har Silicon valley, har vår region alle forutsetninger for å fylle rollen som et nasjonalt og internasjonalt Biovalley. I Innlandet finner du de rikeste forekomstene av naturresurser i kombinasjon med et verdensledende kompetanse- og forskermiljø. 

Biovalley, sammen med Heidner Biocluster og Norwegian Wood Cluster, inviterer derfor til et digitalt seminar for å se på praktiske løsninger for å stimulere til sirkulær industri i Norge – med Innlandet som motor.

Program

Arrangementet streames på Facebook, samt at det vil være mulighet for deltakelse over Teams, ved påmelding.  

Påmelding gjøres ved å sende e-post til jakob@greenhouse.bio – lenke til arrangementet ettersendes. 

Kommende arrangementer
AgriFoodTech Norway med matsikkerhet på agendaen under Arendalsuka
AgriFoodTech Norway med matsikkerhet på agendaen under Arendalsuka

11. august 2025 Grandgården i Arendal
11:00-14:00

Se program
Hvordan kan datastandarder skape merverdi for hele landbruket?
Fotokred_hvit inas - stock.adobe.com
Hvordan kan datastandarder skape merverdi for hele landbruket?

21. august 2025 Mattilsynet 3. etasje (Tårnvegen 41, 2380 Brumunddal)
12:00-14:30

Se program

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Hold deg oppdatert på aktiviteter i klynga.

NCE Heidner Biocluster

NCE Heidner Biocluster
Holsetgata 22
2317 Hamar
post@heidner.no

Innlandet Fylkeskommune Innovasjon Norge Cluster management

Fasilitator

Klosser Innovasjon

2020 © NCE Heidner Biocluster | Dette nettstedet bruker cookies. Se vår personvernerklæring | Utviklet av Dialecta kommunikasjon AS

Kontakt oss

Ønsker du å snakke med oss, eller booke tid til et møte? Ta direkte kontakt med oss, eller send inn skjemaet så kontakter vi deg.

Kontakt oss

Du kan også ta kontakt med klyngeleder
Gurill Mediaa på e-post: gurill@klosser.no eller mobil: + 47 994 25 914

×

This is your modal content.